Vanilya Çiçeği Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

Son zamanlarda revaçta olan vanilya çiçeği rengi evinizin dekorasyonunda kullanabileceğiniz en yumuşak renklerden biridir. Mobilyalarınızla ve eşyalarınızla kombinleyebileceğiniz bu renk, en tatlı uyumu sağlayarak evinizin duvarlarında göze yumuşak gelen bir doku sağlayabilir. Diğer renklerden fazla kullanılması ve beğenilmesi sadelikten gelen kullanışlı yapısı ve doğallığıdır.

Vanilya Çiçeği Rengi

Vanilya çiçeği  ilk başlarda beyazımsı olgunlaştıkça açık sarıya dönen bir çiçektir. Vanilya çiçeğinin rengi de beyaz ile sarı tonları arasında değişiklik gösterebilir. Ülkeden ülkeye farklılık gösteren bu renk Türkiye’de Marshall boya firması tarafından aşağıda tonlama ve renk kodu olarak tanınmış ve belirlenmiştir.

Renkler İle Uyumu

 

Evinizin duvarlarını boyarken dikkat etmeniz gereken şeylerden birkaçı duvarların silinebilir olması ve duvar boyasının mobilya ve koltuklarla uyumlu olmasıdır çünkü her ne kadar duvarlarınızın rengi çok hoşunuza giden bir renk olsa da  ev eşyaları ile zıtlaşması ve kontrast oluşturması sizlerin bu renge olan sevgisini zamanla öldürebilir. Ev dekorasyonunda hangi renkler ile uygulanabilir sorusuna gelirsek kullanabileceğiniz renkler kapalı renkler olabilirken açık renkler de olabiliyor.

Vizon Rengi

Vizon rengi vanilya çiçeği rengi ile beraber kullanıldığında hoş ve modern tasarımlar elde edebileceğiniz bir renk.  Vizon rengi yumuşak olması ve tonlamasının yakın olması sebebiyle sağladığı kontrast  göze dokunmayan ama etkileyici tasarımlar oluşturur. Perdelerinizde ve mobilyalarınızın baş kısmında bu rengi tercih etmeniz ile konforun hissini evinizde sağlayabilirsiniz.

Hercai Rengi

Hercai rengi mor rengin tonlarını taşıyan kapalı ve soluk bir renktir.  Vanilya çiçeği rengine uyumunun sebebi vanilya çiçeği rengi yumuşak ve açık iken hercai rengi kapalı ve sert bir ton taşır. Tek başına kullanıldığında nahoş ortamlar yaratsada açık renkler  ile beraber kullanımında çok güzel ve olumlu sonuçlar sergilemektedir.

Gölgem Rengi

Vanilya çiçeğine güzel bir soluk getiren renklerden bir diğeri de gölgem rengi. Gölgem rengi buz gümüşünün daha koyusu yani grinin kapalı rengidir. Vanilyanın yumuşak ve sıcak dokusu üzerine çizgiler ve desenler ile uygulanan bütünlük oluşturur ve renklerin öne çıkmasını sağlar. Tek başına duvarlarınızı bu renge boyamanız çok korkunç bir hava sağlayabilir evin sıcak dokusunu öldürebilir ama vanilya çiçeği rengi ile kullanımının faylarını kesinlikle göreceksiniz ve yaşayacaksınız.

 

Vanilya Çiçeği Kullanım Örnekleri

Vanilya çiçeği rengi ülkeden ülkeye ve firmadan firmaya farklılık gösterebilmektedir. Ülkemizde Marshall boya firmasının belirlediği ton yaygın olarak kullanılmaktadır. Evinize bu rengi ve bu renk ile uyumlu renkleri kullanırken ton farklılıklarına dikkatli davranın. Hassas renklerde ton farklılıkları göze çarpmayabilir ama dekorasyonda önemli yere sahiptir. Eğer sorularınız ve yardıma ihtiyacınız olursa Evdemimar ekibi ile anında iletişime geçebilir sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda meltem rengi hakkında önerilerde ve incelemelerde bulunduk. Vanilya çiçeği rengi hoşunuza gitti ise bu renge göz atmanızı da tavsiye ederiz. Belki evinizi süsleyen ve sizin ruh halinize uygun olan renk budur 🙂

 

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın