Vestiyer Örnekleri ve Modelleri Uzmanından Dekorasyon Önerileri

Bu içeriğimizde sizlere evinizi güzelleştirmek için en güzel vestiyer örnekleri ve modelleri sunacağız. Umarız sizler için ilham verici bir içerik gerçekleştirmiş oluruz. Hazırsanız evinizi güzelleştirmek için öneriler sunmaya başlıyoruz. 🙂

Vestiyer nedir

Vestiyer, otel, lokanta gibi birçok kişinin girip çıktığı yerlerde ya da evlerde palto, pardösü, şapka, şemsiye gibi eşyanın bırakıldığı yerdir.

Evinizin dekorasyonuna dikkat ediyorsanız evinizde bulunan her mobilyayı özenle seçiyorsunuzdur. Seçtiğiniz bu mobilyaların en önemlilerinden biri eve girer girmez ilk karşımıza çıkacak olan vestiyerdir. Vestiyerler, mobilyalarla uyum sağlamak için eğer koridorunuzda yeterli alana sahip iseniz tüm dekorasyon stilleri ile uyumlu bir eşyadır. Evinizde klasik bir hava hakim ise girişte kullanacağınız vestiyeri ahşap detaylı seçebilirsiniz. Fakat evinizde daha modern çizgiler elde etmek istiyorsanız siyah, gri gibi renk tonlarında bir vestiyer ilk girişten itibaren stilinizi yansıtmaya başlayacaktır.

Bir salon mobilyası kadar dikkat çekmese de vestiyerler işimizi çok kolaylaştırır. Eve girer girmez elinizdekileri üzerine bırakabilir, ayakkabılarınızın dağınık durmasını veya kutularda üst üste durmasını engelleyebilir, misafirlerinizin eşyalarını yerleştirebilirsiniz. Ayrıca vestiyer, evden çıkmadan önce sıkça giyeceğiniz montunuza, şapkanıza, şemsiyenize daha kolay ulaşabilmenize yardımcı olur.

Evinize uygun olarak birçok farklı boyutta ve özellikte vestiyer modelleri bulunmaktadır. Yazımızın devamındaki örnekleri inceleyerek ev dekorasyonunuza karar vermeden önce vestiyer modelleri hakkında fikir alabilir, aklınıza yatan fikre uygun olan vestiyeri mağazalar üzerinden bulup satın alabilir ya da isteğinize göre tasarlattırabilirsiniz.

Vestiyer Modelleri

Evinizin kapısını açtığınızda koridorunuz veya girişiniz gözünüze boş geliyorsa vestiyer alma zamanı gelmiş demektir. Vestiyer evde bir çok dağınıklığı toplayabileceği gibi size bir çok rahatlık sunar. Birbirinden farklı modellerle karşımıza çıkan vestiyerlerin genel olarak gruplandırıldığı şekilde örneklerle ve dekorasyon önerileriyle sizlere sunduk. Evinizde bir değişiklik yapmak istediğinizde örnekleri incelemek dekorasyon için her zaman büyük avantaj sağlar. Bu bölümde bizler de Evde Mimar ekibi olarak sizlere vestiyer modelleri ve örnekleri ile birlikte ilham olmaya çalışacağız.

Gömme Vestiyerler

Gömme vestiyerler görüntü açısından yer kaplamıyor gibi gözükse de gömülebilecek kadar bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tarz vestiyerler evinizi daha düzenli gösterdiği gibi size evinizi daha ferah hissettirecektir. Rengini de antrenizin duvar rengine uygun olacak şekilde açık renk seçerseniz çok şık durabilir. Eğer bunun için uygun yeriniz varsa gömme vestiyer çok iyi bir fikirdir. Size mükemmel bir depolama fırsatı sunan gömme vestiyerler minimalist tarzı da oldukça güzel yansıtır.

Gömme vestiyer örneklerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

Aynalı Vestiyerler

Aynalı vestiyerler kullanışlılığının yanısıra evinizi girişinden itibaren çok şık gösteren bir vestiyer modelidir. Bu tarz vestiyerlerde boydan ayna kullanılabildiği gibi yarım ayna da tercih edilebiliyor. Vestiyerin tüm kapaklarını veya sadece bir kapağını da aynalı yaptırabilirsiniz. Bu seçim tamamen sizin isteğinize bağlı. Ancak evinizin olduğundan daha geniş gözükmesini isterseniz büyük aynalı vestiyerleri veya dış yüzeyi tamamen ayna olan vestiyerleri de tercih edebilirsiniz. Aynalar evinizde derinlik oluşturarak daha havadar ve ferah bir ortam yaratırlar. Ayrıca aynalar ışığı dengeli bir biçimde yansıttığı için evinizi olduğundan aydınlık bir görünüme kavuşturabilir.

Aynalı vestiyer örneklerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

Ayaklı Vestiyerler

Ayaklı vestiyerler evlerde, ofislerde ve dış mekanlarda çokça tercih edilen vestiyer modelleridir. Ayaklı vestiyerler diğer vestiyer modellerinden farklı olarak eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir model olmayıp, askı şeklinde olan vestiyerlerdir. Antrelerinde kısıtlı alana sahip olanların palto , şapka ve şemsiye gibi eşyalarını asmaları için tercih edebileceği bir vestiyer modelidir.

Herhangi bir dolap söz konusu olmayacağı için eşyalarınızı saklayamayacak olsanız bile paltolarınızı bir arada tutarak evinizde oluşabilecek dağınıklığı önleyecektir. Bazı modern ayaklı vestiyer modellerinde ayakkabı koymak için zemin de oluşturulmuştur. Bu tarz vestiyer modellerini yatak odaları veya banyolarda da kullanmak mümkün. Her oda da rahatlıkla kullanabileceğiniz ayaklı vestiyerler, evinizin tarzınıza uygun seçimlerle birlikte kullanıldığında şık duracaktır.

Ayaklı vestiyer örneklerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

Vestiyer Örnekleri

İlginizi çekebilecek diğer vestiyer örneklerimizi inceleyerek evinize en uygun vestiyer modelini seçebilirsiniz.

Sıra Dışı Vestiyer Modelleri

Evinizde sade bir dekorasyon uygulayıp bir parçanın göze batmasını, ilgi uyandırmasını istiyorsanız farklı tasarımlara sahip vestiyerleri tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı, sıra dışı ve ilgi çekici vestiyer modellerini sizler için araştırdık. Sizde bu vestiyerleri inceleyerek evinizde kullanabileceğiniz sıra dışı tasarıma sahip bir vestiyer satın alabilir veya yaptırabilirsiniz. Sıra dışı ve ilgi çekici vestiyer türleri genellikle duvara monte vestiyerlerde karşımıza çıkıyor olsa da ayaklı vestiyerlerde de oldukça fazla bulunmaktadır.

Bu içeriğimizde sizlere vestiyerler hakkında genel bir bilgi verip evinize en uygun vestiyer modelini seçebilmeniz için örnekler sunduk. Vestiyer çeşitleri ve hangi çeşitlerin nasıl özellikleri olduğunu sizlere aktarmaya çalıştık. Umarız bu yazımızla dekorasyon konusunda sizlere bir ufuk açabilmiş ve evinizi güzelleştirmeniz için sizlere katkı sağlayabilmişizdir. Merak ettiğiniz başka bir soru veya paylaşmak istediğiniz görüşleriniz varsa bizimle irtibata geçebilirsiniz. Evde Mimar ekibi olarak daima evinize güzelleştirmek için buradayız.

İlginizi çekebilir: Salon dekorasyonu

Berfin Ulusoy

Dekorasyon ile ilgili elimden geldiğince sizlere yardımcı olmakla birlikte edindiğim bilgileri de sizlere güzel bir şekilde sunmaya çalışacağım.

Bizi Arayın