Vintage Ev Eşyaları İle İlginç Dekorasyon Örnekleri

vintageevdekorasyonlari

Ev dekorasyonu birçok ev sahibi için hassas bir konudur. Genel olarak ev sahipleri bu dekorasyonlarda kendi tarzını yansıtırken sıradan olmayan parçaları seçmeye özen gösterir. Sıradışı görünümler aslında her ev sahibinin üzerinde derin araştırmalar yaptığı bir konudur.

bannermimar-05

Sıradışı ve ilginç görünürken bir yandan da modern görünmek önemlidir. Peki hem sıradışı hem de vintage bir görünüm mümkün müdür? Tabiki mümkündür. Hatta modern ürünlere göre vintage ürünlere göz alışkanlığı daha az olduğu için çok farklı parçalar ortaya çıkarılabilir. Vintage ürünler her ev sahibi tarafından sevilmese de, seveni de hatta tutkulu olanı da çok fazladır. Her vintage sevenin dekorasyonunda olmayan sıradışı ve ilginç parçalara şöyle bir göz atalım;

Eski Bavullar Değerlendirilsin!

Eski tip elde taşınan kilitli bavullar, gerek Yeşilçam filmlerinden gerekse büyüklerimizin evlerinde mutlaka rastlamış olduğumuz parçalardır. Bu bavullar yeni ürünleri çıkması ile birlikte ya çöp olmuş ya da evlerin bir köşesine atılmış durumdadır. Ama aslında vintage ruhunu en iyi yansıtan parçalardır. Vintage dükkanlarda oldukça fazla talep gören bu ürünler ev dekorasyonunda oldukça güzel bir şekilde değerlendirilebilir. Örneğin; salonda bir orta sehpa olarak veya ufak bir komodin olarak görev görebilir. Bir marangozda yaptırılacak ayaklar ile bu görevi sıradışı bir şekilde gerçekleştirebilir. Ayrıca eğer farklı farklı boyutlarda modelleri bulunabilir ise; bir köşe dekoru olarak da kullanılabilir.

Her Aile Büyüğünün Evinde Bulunabilecek Koltuklar!

Etrafınızda mutlaka gençliğinden mobilyaları bulunan yakınlarınız vardır. Onlar muhtemelen bu ürünlerden çok sıkılmış ve değiştirme taraftarıdır. Siz vintage dekorasyon tutkunu bir ev sahibi olarak, bu ürünleri o kişilerden alabilirsiniz. Kullanımı güzel bir biçimde sağlanmış ise hiç üzerinde oynama yapmadan dekorasyonunuzda yerine yerleştirebilirsiniz. Fakat eğer vintage görünümün dışında eski bir görünüm havası veriyor ise; basit bir kaplatma ve cilalama işlemi ile o ürünü yeniden canlandırabilirsiniz. Vintage ev dekorasyonu için özellikle mobilya takımlarında bulunan tekli koltuklar mutlaka değerlendirilmelidir. Cam kenarında evinizin manzarasına veya şömine başında huzurlu günlerinize çok güzel bir şekilde eşlik edecektir.

Radyolar, Telefonlar, Tabaklar… Kısacası Duvar Aksesuarları!

Vintage ev aksesuarı bulunması en kolay üründür. Eski tip ev telefonları veya radyolar birçok vintage dükkanda bulunabilecek ürünlerdir. Farklı renkte olan ev telefonlarını dekoratif bir şekilde duvarınıza sabitleyerek sıradışı ve ilginç bir görünüm elde edebilirsiniz. Kabloları muhtemelen birbirine karışacaktır fakat evinize gelen her misafirin ilgisini çekecek ve muhtemelen küçük bir fotoğraf köşesi haline gelecektir.

Radyolar ise günümüzde sıkça karşılaştığımız ürünlerdir. Bu ürünleri dekoratif bir hale getirmek aslında oldukça az çaba gerektirir. Fakat ilginç bir dekor yapmak için üzerine biraz düşünmek gerekir. Örneğin; gerçek bir vintage tutkunu iseniz evinizde birden fazla radyo mutlaka bulunur. Bu radyoları bir raf sistemi oluşturarak bir araya topladığınızda farklı bir görünüm verecektir. Yine evinizi ziyaret eden misafirlerin muhakkak ilgisini çekecek ve sizi vintage tutkunu bir ev sahibi olarak yorumlayacaktır. Tamamen sizin de hayal gücünüze göre bu radyolar çeşitli fikirler ile ilginç hale getirilebilir.

Seramik tabakları tabiki unutmadık! El işçiliği ile yapılan seramik tabaklar müthiş bir duvar aksesuarıdır. Her farklı elden, farklı tasarım çıkar. Bu farklılıklar ise bir araya geldiğinde bir bütün oluşturur ve sıradışı bir görünüm sağlar. Vintage ev eşyaları kategorisinde aksesuar olarak bu ürünler yaşanmışlık ve emek açısından en değerli parçalar olabilir. Bu sebeple güzel sahip çıkılmalı ve değeri gösterilmelidir.

Bu içeriğimizde sizlere Vintage ürünlerle yapılabilecek sıradışı ve ilginç dekorasyon örneklerinden bahsettik. Vintage ürünlerin kullanımı hakkında Evde Mimar web sitemizde birçok farklı içerik bulunmaktadır, dilerseniz inceleyebilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Herhangi bir sorunuzda ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın