Vişne Çürüğü Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Rengin Tonları

Vişne çürüğü rengi boya badana dünyasının en şahane renklerinden biridir. Yatak odalarının geniş oturma odalarının vazgeçilmezi olan vişne çürüğü aynı zamanda ev dekorasyonu için de en şahane renkler arasında sayılabilir. Aynı şekilde büyük evler için yemek odalarında ofislerin belli bölümlerinde vişne çürüğü duvar boyası ve aynı renge sahip ev eşyaları tercih edilebilir.

Vişne Çürüğü Rengi Hangi Renkler ile Uyumludur?

Vişne çürüğü rengini kombinlemek için açık renkler tercih edilir. Açık renkler rahat bir biçimde uyum içerisinde çalışabilir. Fakat vişnenin yanına siyah ve benzeri nitelikte koyu renk konulduğunda uyumu oldukça zordur. Bunun için eğer evinizde vişne çürüğü rengi kullanıyorsanız beraberinde başka koyu renkleri tercih etmemelisiniz. Vişne renginin yanına ten rengine yakın renkler tercih edilebilir. Kum beji rengi, lületaşı rengi gibi bilinen renkler duvar boyası için kombinlenebilecek renkler arasındadır.

visnecurugurengievdemimar

Vişne Çürüğü Renginin Anlamı

Vişne çürüğü rengi yalnızlığı ve derin ihtirası simgeler. Aşkın solu rengi olarak da ifade edilen vişne çürüğü için evinizde kullanmanızı romantizm duygunuzu arttırabilir. Dikkat çekici bir renk olduğu için arzuları da uyandırdığı söylenir.

Vişne Çürüğü Duvar Boyası Örnekleri ve Tonları

Vişne çürüğü rengi genel olarak tüm duvarı kaplayacak şekilde kullanılması tavsiye edilmez. Bazen televizyon ünitesi bölgesine bazen de duvarın dekoratif duracak bölümlerin uygulanır. Tüm evin vişne çürüğü yapılması doğru değildir. Burada rengin yatak odasında yapılması iyi bir seçim olacaktır. Biz de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde sizler için vişne çürüğü duvar boyası örnekleri derlemesi yaptık. Umarız beğenirsiniz.

Bu yazımızda sizlere vişne çürüğü rengi ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız beğenmişsinizdir. Rengin genel kullanımı ve kombinleyebileceğiniz renkleri aktarmaya gayret ettik. Siz de başka bir renk hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bir önceki yazımız olan alaçatı rengi başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın