Vizon Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Vizon rengi Türkiye’de kabul görmüş ve pek çok yapıda kullanılan boya badana rengi konumunda bulunmaktadır. Rengin genel yapısı alışılmışın dışında olduğu için de farklılık katmayı başarmış, farklılıkları gerçeğe dönüştürme şansını net olarak yakalamıştır. Evinizin belli bölümlerini siz de bu renk ile güzelleştirebilirsiniz. Bunun için örnekleri incelemeli, ev dekorasyonunuza da doğrudan katkı yapacak çalışmaları hızlandırabilmelisiniz. Evde Mimar ekibi olarak biz de sizler için vizon rengi duvar boyası örnekleri ve modelleri derlemesi yaptık. Umarız beğenirsiniz, sizi örnekler ile baş başa bırakıyoruz.

Vizon Rengi Kullanım Örnekleri

Boya badana yaptırmadan önce her birimiz renk arayışına gireriz. Renk arayışlarının bize verdiği oldukça büyük değerler dahi vardır. Her renk bize öğreti sağlar. Her rengin insan ruhuna sağladığı katma değerler vardır. Vizon rengi de bu katma değerler sonunda insana huzur ve sakinlik parametrelerini kazandırmaktadır. Biz de en azından örnekler ile size bu duyguları katmayı arzu ediyoruz. Keyifli bir şekilde incelemeniz dileğiyle.

Vizon rengi duvar boyaları örnekleri arasında elbette ki beğendikleriniz, hoşunuza gidenler ortaya çıkacaktır. Bu çalışmaların her biri süreci hızlandırırken, boya badana çalışmalarını organize ederek sizi hayal kurmaya itmiştir. Rengin mobilyalar ile uyumu örnekler içerisinde de gözünüze çarpmış olduğunu düşünüyorum. Türkiye’deki evlerin birçoğunda bu tarz mobilyalar olduğu için rengin kullanımı da tahminimizce gittikçe yaygınlaşarak kum beji gibi idol bir renk konumuna gelebilecektir. Birbirine uyumlu renkler araştırmasını da bu içeriğimizin ardından yapabilirsiniz.

Vizon rengi geleneksel anlayış ile bilinen bir renk olmasa da modern dekorasyonunun temel renklerinden biridir. Özellikle salonlarınızı vizon rengi ile boyatırsanız çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Burada italyan boya, dekoratif boya gibi faktörler vizon renginin bu denli iyi sonuç vermesindeki önemli referanslar arasında yer almaktadır. Özellikle rengin genel kullanımı modern mobilyalar ile birlikte uyum içerisinde olduğu için de vizon rengi dekorasyonlarda tercih edilmektedir.

Vizon rengi soğuk renk kartelası içinde yer almaktadır. Buna rağmen rengin yumuşak bir renk olması nedeniyle evinizde kullanmaktan çekinmemelisiniz. Salonlarınızda oluşturduğu sıcak ve samimi hava hoşunuza gidecektir. Bej renginin daha grimsi bir tonu olan vizon rengi, ortamın ışığına göre kızılımsı tonları da içerisinde barındırır. Vizon rengi evinizde oluşturmak istediğiniz her türlü stil ve tarza uygunluk sağlayabilme özelliğine sahiptir. Ev dekorasyonunuz da zariflik ve aynı zamanda çarpıcı bir etki istiyorsanız vizon rengi uygun bir seçenek olabilir. Eğer fazla ışık almayan küçük bir eve sahipseniz vizon rengini çok isteseniz de kullanamıyor, evinizi kapattığını düşünüyorsanız sadece televizyon ünitenizin arkasında bulunan duvarı vizon rengi boya ile boyayarak farklılık yaratabilirsiniz.

Vizon Rengi Hangi Odalarda Kullanılmalı?

Vizon rengi geniş ve büyük odalarda kullanıldığında daha iyi sonuçlar vermektedir. Eğer bir odaya vizon rengi uygulayacaksanız odanın dekorasyonununda boşluklara yer verdiğinize dikkat etmelisiniz. Unutmamanız gereken vizon rengi ile boşluğun bir arada bulunması gerektiğidir.

Salonlar vizonun en sevdiği alanlardan biridir. Oturma odaları, salonlar hoş bir dekorasyon ile rengin daha iyi kullanılmasına ön ayak olmaktadır. Salonların dışında yemek odalarında ve geniş mutfaklarda vizonu tercih edebilirsiniz. Eğer yatak odanız uygunsa yalnızca bir duvarınızı vizon rengi yaparak hoş bir görünüm de elde edebilirsiniz. Rengin tek başına değil diğer renkler ile birlikte uyum içerisinde çalışması da söz konusudur. Örneğin yatak odanızı pembe tonlarında tasarlamak istiyorsunuz. Bir rengin aşırı kullanımı odanızı boğucu bir görüntüye sokabilir. Bu gibi bir durumda vizon rengi sizi sıkıcı ve boğuculuktan kurtarır. Araya farklı bir renk geçişi sağlar ve dekorasyonunuzun ana rengini asla arka plana atmaz.

Vizon Rengiyle Uyumlu Renkler

Vizon renginden bu kadar bahsetmişken onunla uyum sağlayan renklerden bahsetmezsek olmaz diye düşündük. Vizonla uyumlu renkleri sizin için örnekledik. Vizon rengi ilk bakışta tüm renklerle uyum sağlayacakmış gibi dursa da aslında öyle değildir. Tıpkı diğer renklerde olduğu gibi uyumsuz bir renkle birlikte kullanıldığı zaman bütün güzelliğini kaybedecektir. Vizon soluk bir renk olduğundan kendisi gibi soluk renklerle ve ara tonlarla kombinlemesi daha iyi sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Fuşya, mor, bordo gibi renklerle bir arada kullanılması doygun, hoş bir görüntü sağlar. Bu renkler her ne kadar zenginlik ve lüksü çağrıştırsa da evinizde oldukça sıcak bir his uyandıracağı da bir gerçek. Vizon, mavinin bir çok tonuyla da uyumu yakalar ve daha sakin ve sofistike bir görünüm sağlar. En çok petrol mavisi, nane yeşili ve grimavi ile yakıştığını da akıldan çıkarmamak gerekir. Vizonu kolaylıkla kombinleyebileceğiniz diğer bir renk grubu da yeşilden sarıya, sarıdan da bakıra uzanan renk grubudur. Vizon sarının pek çok tonuyla olduğu gibi yeşilin sakin tonlarıyla oldukça uyumludur. Altın ve gümüş parçalardan ziyade bakır ve pirinç tamamlayıcılarla kullanılması daha uygundur. Vizon renginin hakim olduğu evinizde çam, meşe, ceviz renklerin yerine daha koyu ahşap tonları kullanmanız kontrast bir görüntü yakalamanız açısından önemlidir. Siz de önerilerimiz ile birlikte zevkiniz ve hayal gücünüzü harmanlayarak ortaya oldukça güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Vizon Ve Bej Rengi Arasındaki Fark

Birçok insan bej ve vizonu ayrı renk sanır. Bej ve vizon birbiriyle çok benzese de aslında aynı renk değildir. Vizonu oluşturan renkler kahverengi, az gri ve az da sarıdır. Bej rengini oluşturmak için ise az sarı, açık gri ve beyaz gereklidir. Ek olarak beyaz, sarı ve kahverenginin karışımıyla da bej rengini elde etmek mümkündür. Günlük hayata baktığımızda bej renginin vizondan daha fazla tercih edildiğini görebiliriz. Bunun sebebi ise bej vizona göre daha çok bilinen bir renktir ve açık bir renk olduğundan mobilya ve evlerle daha kolay uyum sağlar.

bejvevizon

Siz de evinizi güzelleştirmek istiyorsanız Evde Mimar ile iletişime geçebilir, evinizi hayal ettiğinize yere çevirebilirsiniz. Siz hayal edin, biz sadece renk katalım, yaşam sizin olsun.

Evinizin yeni rengini seçmek istemez miydiniz? Bunun için beş sorudan oluşan testimizi cevaplayıp eviniz için en doğru rengi bulun.

İlginizi çekebilir:

Türkiyedeki en iyi iç cephe boya markaları

Vanilya Çiçeği Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın