Yapışkanlı Folyo Ev Dekorasyonunda Nerelerde Kullanılır?

yapiskanlifolyodolapvedekorasyon-768x384

Yapışkanlı folyo fantastik bir ev dekorasyonu ürünüdür. Eğer doğru şekilde kullanılırsa evinizin atmosferini değiştirebilme kabiliyetine sahiptir. Evin pek çok bölümünde bu dekorasyon gerecini kullanabilirsiniz. Yapışkanlı folyo dekorasyon amaçlı kullanımının dışında eskiyen eşyaları da yenilemek amacı ile uygulama yapılabilmektedir. Biz de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde size bu farklı dekorasyon gerecini inceleyeceğiz.

Yapışkanlı Folyo Örnekleri ve Uygulamaları

Yapışkanlı folyolar pek çok yaratıcı çözümler getirmektedir. Aşağıda sizlere dünyanın dört bir  yanından derlediğimiz yapışkanlı folyo örnekleri ve modelleri derlemesi yaptık. Umarız sizler için ilham olabilmişizdir.

İlginizi çekebilir: 120 Adet Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Neden Yapışkanlı Folyo Kullanılır?

Yapışkanlı folyo, eskiyen eşyaları yenilemek ve yeniden dekore etmek için kullanılır. Eğer mutfağınızdaki dolapların rengini değiştirmek istiyorsanız boyamak yerine yapışkanlı folyo uygulaması da yaptırabilirsiniz. Yapışkanlı folyolar sizler için oldukça farklı bir deneyim sunabilir. Mutfağınızın, banyonuzun veya salonunuzun atmosferini değiştirmek için yapışkanlı folyoları deneyebilirsiniz. Boya kimi zaman zahmetli olabiliyor, hem maliyet açısından hem de uygulama zorluğu açısında boyadan zaman zaman kaçınabiliyoruz. Yapışkanlı folyo fiyat açısından daha uygun olduğu gibi hemen uygulanabilmesi ile de sizlere güzel avantajlar sunabilmektedir. Yapışkanlı folyolar hızlı bir biçimde değişebildiği için de kolay sıkılabilen, evini sık bir şekilde değiştirmek isteyen kişiler için de oldukça kullanışlıdır.

İlginizi çekebilir: Mutfak dolabı boyama

Hangi Alanlarda Yapışkanlı Folyo Kullanılır?

Yapışkanlı folyolar mutfaklarda ve banyolarda tercih edilmektedir. Folyolar dolap üzerinde, merdiven altlarında, tezgah arası fayans bölümlerinde ve kumlu cam olan yerlerde kullanılmaktadır.

Yapışkanlı Folyo Fiyatları Ne Kadardır?

Yapışkanlı folyo fiyatları elbette ki seçeceğiniz modele göre değişir. Genel olarak 8 TL ile 40 TL arasında fiyatlar değişmektedir. Kalitesine göre değişen bu fiyatlar içerisinden siz de kendi evinize hangi ürün daha uygunsa tercih edebilirsiniz. Mermer görünümlü, ahşap görünümlü modellerin yanında farklı dekoratif çalışmalar da vardır. Kendi ev dekorasyon aklınızı seçmeli, ona göre en uygun yapışkanlı folyoyu tercih etmelisiniz.

Yapışkanlı Folyo Nasıl Yapılır?

Yapışkanlı folyoların uygulaması seçeceğiniz markaya göre değişecektir. Eğer fön makinesi ile yumuşatırsanız çok daha kolay biçimde uygulayabilirsiniz. Kenarlarını yumuşatırsanız yapıştırıcı ile birlikte zevkli bir biçimde uygulamasını yapabilirsiniz. Yapışkanlı folyo uygulaması, kolayca uygulanabilen dekorasyon gereçlerinden biridir.

Bu içeriğimizde sizlere yapışkanlı folyo ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizlere eviniz için önemli bir dekorasyon aracını tanıtmış olabilmeyi başarmışızdır. Siz de bu konu ile ilgili olarak bizlere dilediğiniz an ulaşabilir, evinizi güzelleştirmek için Evde Mimar ekibi ile istediğiniz an iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Mutfak tadilatı fiyatları

 

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

2 yorum

  1. Merhaba peki doğal Petek üstüne yapışkanlı folyo yapılabilir mi sizce ısı çok etkili olurmu

    10 Aralık 2019, 05:09
    1. Merhaba, ısı nedeniyle deforme olabilir.

      22 Şubat 2020, 23:07

Bizi Arayın