Yatak Odası Duvar Boyası Renkleri ve Örnekleri

Yatak odanızda hangi rengi kullanacağınıza karar vermek bazı zaman zor olabiliyor. Türk evlerine baktığımızda genelde yatak odası duvar rengi seçeneği sadece beyaz olarak karşımıza çıkıyor ama yatak odaları günümüzün yorgunluğunu atacağımız ve kendimizi iyi hissedeceğimiz yerlerdir. Bu yüzden renk seçimleri ve beraberinde dekorasyon da yatak odası dizaynı açısından önemlidir.

Yatak Odası Duvar Boyası Rengini Nasıl Seçmelisiniz?

Yatak odanızın büyüklüğü ve küçüklüğü bu noktada önemlidir. Büyük yatak odaları için dekorasyon ve duvar boyası renk seçimi kolay olacaktır. Nasıl bir ambiyans yaratmak istediğinizi seçmekte özgürsünüz ama küçük ve gün ışığı almayan yatak odaları için seçimler biraz daha zor. Mesela koyu renkler kullanmamaya gayret göstermeniz gerekir. Aksi takdirde, yatak odanız olduğundan daha boğucu gözükebilir. Açık renkler kullanmak sizin avantajınıza olacaktır. Büyük yatak odalarında karanlık ta olsa, siyah, koyu mavi ve yeşil gibi renkleri de kullanabilirsiniz.

2018 Yatak Odası Renkleri

Her sene modaya hükmeden renkler nasıl farklı olabiliyorsa, ev boyama konusunda da her sene renkler değişiyor. Bu senenin renkleri daha çok iç açacağa benziyor. Gelin yakından bakalım.

1. Lila Rengi

Lila rengi bu senenin gözde renklerinden olmaya aday. Beyaz mobilyalar ile tasarlandığında yatak odanızda çiçek esintileri esecek.

yatakodasiduvarrengi

2. Umut Işığı Rengi

Umut ışığı da nedir derseniz, böyle bir renk var ve bu senenin yatak odasında ev boyama seçeneklerinde birinci sıralara doğru yükseliyor.

yatakodasiduvarengi1

3. Metalik Gri

Metalik gri ile yatak odanızda her uyandığınızda huzur dolu uyanacaksınız.

yatakodasiduvarrengi2

 

Yatak Odası Tarzlarına Göre Renk Seçimi

Yatak odanızda seçeceğiniz renk, odanızda nasıl bir ambiyans yaratmak istediğinize göre değişir. Şimdi tarzlara göre hangi renkleri kullanmanız gerektiğini inceleyelim.

1. Minimalist Yatak Odası

Minimalist yatak odası tasarımı yaratmak isteyenler için, duvar boya renk seçimi kesinlikle beyaz, kırık beyaz, gri, antrasit gri, pastel mavi gibi renkleri kullanmalısınız. Bu renkleri kullanırken de yatak odanızda ortalıkta çok fazla eşya olmamasına özen gösterin. Mobilya seçiminiz de ince mobilyalardan oluşmalı, her şey minimal bir çizgide olmalı. Dekorasyon amaçlı sadece yatak odanıza koyacağınız büyük bir çiçek güzel bir seçenek oluşturabilir.

2. Lüks Yatak Odası

Lüks bir yatak odası yaratmak isteyenler için yatak odası büyük olursa sizin avantajınıza olur. Büyük ve uzun mobilyalara monte edeceğiniz sarı loş ışıklar ile de lükslüğe bir adım daha yakınsınız. Duvar boyası renk seçiminiz için yatak odanız büyükse, mor, siyah, kahverengi, fil dişi rengi ve sarı tonları olabilir. Yatak odanızda büyük bir avize seçimi de lüks gösterecek detaylardandır.

3. Rustik Yatak Odası

Rustik bir yatak odası tasarımı yaratmak isteyenler de mavi, kahverengi, sarı, yeşil gibi tonları tercih etmeli. Her renk doğayı yansıtan bir parça olmalı. Pembe gibi canlı renkler yaratılmak istenen detay için aykırı renklerdir. Mobilya seçiminiz de kesinlikle ahşap olmalı. Ağaç görüntüsünü veriyor olması gerekir.

Yatak Odası Renk Kombinleri

Yatak odasının tek renk olmasındansa 2 farklı rengin kontrastını yakalamak her zaman için farklı duracağından göze daha güzel hitap etmektedir. Farklı renklerin pastel tonlarını ya da aynı rengin koyu ya da açık tonlarını deneyebilirsiniz.

Sizler için yatak odasında rahatlık ile kullanabileceğiniz renkleri, tarza göre renk seçimi ve 2018 in hit olan renklerini paylaştık. Siz de yatak odasında ne tarz bir çalışma yapmak istediğiniz ile ilgili bizimle iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın