Yeni Taşınanlara Ev Alanlara Tavsiyeler 6 Harika Öneri

Yeni ev almak herkesin gerçekleştiğinde mutlu olduğu harika olaylardan biridir. Yeni ev aldığı için taşınmak ise bu mutluluğun yanında çözmeniz gereken birçok sorun ile de karşılaşmanıza yol açmaktadır. Biz de Evde Mimar olarak bu süreçlerinizi daha kolay bir biçimde çözmeniz için sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Hazırsanız başlıyoruz. 🙂

1- Hayaller ve Hayatlar

mutsuztasinmatecrubesi

Yeni ev sahibi olunduğunda çoğu zaman herşeyin yeni baştan dizayn edilmesi ve tadilat yapılması istenir. Yeni baştan bir hayata başlamak, yepyeni bir sayfa açmak beklenir. Fakat taşınma esnasında oluşacak masraflar, yeni evdeki ev eşyalarının ücretleri hayallerin biraz daha rafa kalkmasına sebep olabilirler. Doğru olan ise tadilatı baştan yaptırmak daha sonrasında ev eşyalarını bölümler halinde yerleştirmek olmalıdır. Tadilat kısım kısım yapılacak bir uygulama değildir. Bir anda tamamını yaptırmak hem daha uygun fiyatla çözebileceğiniz hem de çok daha rahat şekilde halledebileceğiniz seçenekler arasında yer alabilmektedir. Bizim önerimiz tadilatı yaptırdıktan sonra çıkan sonuca göre ev eşyalarını seçmek ve dekorasyonu bu özelliklere göre belirlemeniz yönünde olacaktır.

2- Ev Eşyası Seçimi

evesyasisecimi

Ev eşyalarının seçimi evde yaşayış biçiminizi etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Doğru ev eşyaları seçerek evinizi bambaşka bir hale çevirebilirsiniz. Ev dekorasyonu ile ilgili olarak seçeceğiniz ev eşyaları yaşam kalitenize doğrudan etki yapacaktır. Günü kurtarmak amaçlı ev eşyaları seçmek yerine kalıcı bir dekorasyon aklına hizmet edebilecek eşyaları tercih edebilirsiniz. Bunun için öncelikle ev dekorasyonu ile ilgili fikirleri incelemeli, kendi eviniz için en iyi dekorasyon mantığını benimsemelisiniz.

3- Ritüel Ev Eşyaları

evesyasirituel

Yaşadığımız yerde bulunan eşyalar ile çoğu zaman sağlam bir bağ kurmuş oluruz. Bu nedenle seçtiğimiz eşyaların anlam ifade etmesine de özen göstermeliyiz. Kapılarımızın başına koyacağımız çelenkler, biplolar, oyuncaklar öncelikle belirlenmelidir. Ev dekorasyonu yapmanın yanında sizler için mutluluk ve anı biriktirecek bu eşyaları da doğru şekilde seçmelisiniz. Tarz ve şık bir ev dekorasyonu için ilhama ihtiyaç duyarsanız en ilginç ev eşyaları yazımıza göz atabilirsiniz.

4- Komşular ile İletişim

komsularileiletisim

Ülkemizdeki en önemli birimlerden biri hiç şüphesiz komşular ile iletişimdir. Bu iletişimi doğru şekilde dizayn ederek gelecek yaşamınızdaki sosyal ilişkileri başlangıçta oluşturmanız son derece fayda var. İlk taşındığınız zaman komşularınıza hediyeler vermek, geldiğinizi haber vermek harika olacaktır. İlk selamlaşma birbirinizi tanımanızı hızlandıracaktır. Bu noktada zaman içerisinde oluşacak ihtiyaçlarınız için de komşularınız size yardımcı olacaktır.

5- Etrafı Keşfedin

yurumekvekesfetmek

Yeni taşındığınız bir alanı keşfetme en keyifli işlerden biridir. Bölgenin en iyi yemek yenilen yerini, oturulacak kafelerini, spor yapılacak yerlerini, gezilecek mekanlarını keşfetmek hem eğlenceli hem de keyifli bir iştir. Taşındığınız haftayı keşfetmeye ayırabilir, bölgenin tam olarak haritasını çıkarmak için kendi zamanınızı ayarlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Boş taşınma kolisi bulunabilecek yerler

6- Hoş Bir Parti Ayarlayın

evpartisiornek

Çevrenizde bulunan sevdiğiniz arkadaşlara hoş bir parti vermek gerçekten harika olabilir. Kendi evinizi tanıtmanın dışında misafirlerinizin çevreyi ve evinizi nasıl gördüğünü de öğrenebilirsiniz. Samimi bir parti yeni evinizin değerlendirilmesi için son derece iyi bir organizasyon olabilir. Komşularınız için de harika bir sosyal imaj olacağını ihmal etmeyin.

Bu içeriğimizde sizlere yeni taşınılan alanda neler yapılması ile ilgili tavsiyeler vermeye çalıştık. Umarız sizler için hoş öneriler sunabilmişizdir. Siz de bu konu ile ilgili olarak sormak istediklerinizi Evde Mimar ekibine yöneltebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Taşınma izni

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın