Yeşil Rengi Boya ve Dekorasyon Örnekleri

Renklerin insan psikolojisi üzerinde ki etkisi büyüktür. Gerek günlük kıyafet kombinimizde gerek ev dekorasyonumuzda bizim nasıl bir karaktere sahip olduğumuz hakkında dışarıya bilgi verir. Ayrıca gün içerisinde  bulunduğumuz ortamda ki renkler ruh halimizin oluşmasında da etkilidir. Bu yazımızda yeşil renginin uyumlu olduğu renkleri, insan psikolojisini nasıl etkilediğini ve evimiz dekorasyonunda yeşil rengini nasıl kullanmamız hakkında bilgi vereceğiz.

Yeşil Renk Duvar Boyası Örnekleri

Yeşil evlerde çok fazla tercih edilen renkler arasında yer almasa da ev dekorasyonu için önemli bir renktir. Özellikle doğal bir atmosfer yaratmak isteyenler için yeşil harika bir renk olabilir. Burada elbette ki yeşilin tonları da önemli rol oynar. Mint yeşili, nil yeşili ve yeşilin haki tonlarını ayrı ayrı değerlendirmek gerekir. İç mimar ve dekorasyon aklına sahip kişilerce seçilirse yeşil rengin tonlarını kullanarak da evinizde harika bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Yeşilin açık tonları sade ve minimalist tarzlar için uygundur. Ferahlığı ve huzuru simgeleyen bu renk için yeşil duvar boyası örnekleri içerisinde yer vermek doğru olabilir. Burada cam göbeği rengi, mint yeşili gibi yeşilin açık mavi birleştiği hoş tonlara sahip olabilirsiniz. Tüm bunların yanı başında duran nil yeşili ise minimalizm ile birlikte modern ev dekorasyonunun arasında belirir. Net bir renk olan nil yeşili ile uyumlu mobilyalarınız eşliğinde harika bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Genç odası dekorasyonu yaparken de yeşil rengi tercih edebilirsiniz. Futbol sever bir oğlunuz varsa sadeliğe bayılan bir kızınız varsa yeşilin tonlarını çocuk ve genç odasında da tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz ev eşyaları, mobilyaların da yeşil ile uyumlu renkler olduğunu düşünürsek çok iyi bir dekorasyon elde edebileceğinizi ön görebiliriz.

Yeşil rengi genel anlam itibariyle şifanın rengidir.Gözleri dinlendirir ve heyecan duygusunu azaltır.İlkbahar mevsiminin gelişini doğanın uyanışını simgelediği için insana huzur verici bir etkisi vardır.İş yerinin dekorasyonunda kullanılan yeşil güven verici bir ortam oluşmasını sağlar.Her rengin öne çıkmasında etkili başka renklerde vardır.Şimdi yeşil renginin uyumlu olduğu, ev dekorasyonu örneklerine bakalım.Ayrıca nar çiçeği rengi boya ve dekorasyon örneklerine buradan göz atabilirsiniz.

Yeşil Renginin Tamamlayıcı Renkleri

Yukarıda dediğimiz gibi her rengin uyumlu olduğu başka bir renk vardır.Magenta bu renklerin başında gelir.Ayrıca yeşilin de birden fazla tonu olması renk seçme dağarcığımızın çeşitlenmesini sağlar.

Koyu Yeşilin Uyumlu Olduğu Renkler

Renk seçimlerinde dikkat edilmesi gereken husus zıt renkleri seçerek birbirleri içerisinde kaybolmasını önlemektir.Dolayısıyla koyu yeşilde seçmemiz gereken renk tonları açık renkler olmalıdır.Bej ve ekru bu renk ile uyumlu olabilecek renklerdir.

Haki Yeşilinin Uyumlu Olduğu Renkler

Diğer bir adı asker yeşilidir.Yeşilin bu tonunu altın sarısı ile kombin edebiliriz.

Fıstık Yeşilin Uyumlu Olduğu Renkler

  • Turuncu
  • Beyaz
  • Bordo
  • Lacivert

Yeşil Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıdı; duvar yüzeyini korumaya yarayan ve dekorasyon amaçlı kullanılan doğal yapı malzemeleridir.Uzun yıllar kullanışlıdır.Su ve nem geçirmez bu yüzden nemli bir bezle silinip temizlenmesi kolaydır.Doğal yapı malzemelerinden yapıldığı için insan sağlığına zararlı değildir.Ses ve ısı yalıtımına yardımcı ve kullanıldığı ortama modern bir hava katıp ev dekorasyonunda yerini alırlar.Yeşil renkteki duvar kağıtları sadece bir örneğidir.Her renkte her desende olabilir.Yukarıda anlatmış olduğum yeşil rengi ve tonlarının hangi renklerle uyumlu olduğuna dikkat ederek yeşil duvar kağıtları ile evimizi güzel bir şekilde dekor edebiliriz.

 

Bu yazımızda size yeşil rengi ile uyumlu renklerin dekorasyon modellerini ve yeşil duvar kağıdı modelleri ile ilgili genel bilgi verdik. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Haki Rengi Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

Ek renk önerileri: Somon Rengi Boya ve Dekorasyon Örnekleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın